Міносвіти бере під контроль всі ВНЗ

До 1 січня наступного року аграрні, медичні і транспортні навчальні заклади перейдуть під управління Міносвіти

Розпорядження про перепідпорядкування вже підписано Кабінетом міністрів. У сферу управління Міносвіти передали ВНЗ I-IV рівня акредитації, які раніше були підпорядковані іншим міністерствам і відомствам. Мова йде про державні виші країни, а також про навчально-методичні і науково-методичні установи.

Усього в списку 51 вищий навчальний заклад I-II рівня акредитації і 47 університетів і академій, наприклад, Луганський національний аграрний університет, Донецький національний медуніверситет та інші. Раніше вони були підпорядковані Мінагрополітики, МОЗ, Мінфіну, Міненерго, Держстат і так далі.

Передача ВНЗ пройде до 1 січня 2012 року. Що далі? Прес-служба Міносвіти оголосила: спочатку – передача вишів у сферу управління міністерства, потім – укрупнення, тобто об’єднання в університети регіонального типу. Студентам та викладачам, як обіцяють, гірше не буде, адже всі будуть вчитися і працювати в об’єднаних вишах.

- Ідея зібрати ВНЗ не нова, було вже кілька спроб, – сказав “КП” колишній заступник міністра освіти Павло Полянський. – Я вважаю, сам підхід – правильний. Але наскільки це вийде? І це рішення, і законопроект про вищу освіту – ланки одного ланцюга, вибудовування жорсткої вертикалі в управлінні вишами. Питання тут не в освіті, а в контролі над матеріальними ресурсами. У аграрних університетів або тих, що працюють з промисловістю, – величезна матеріальна база, гектари земель, і міністерства захочуть залишити їх у своєму підпорядкуванні. Так що спочатку буде передача ВНЗ Міносвіти, потім – перерозподіл перерозподіленого … Питання, як завжди, в жовтому металі.

Ольга ШЕСТАКОВА, Комсомольская правда в Украине

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

CAPTCHA image
*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Порнуха, порнуха онлайн, смотреть порнуху, порнуха смотреть онлайн - посмотреть.. Можно долго спорить хорошо это или плохо, но факт остаётся фактом - порно любят и смотрят все. Просмотр порнухи редко кого утомляет, хотя, скажем честно, большим разнообразием оригинальных сюжетов парнушка не отличается. Но разве это главное?f2e510a2