В українських школах таки скорочено вивчення державної мови

У контексті громадського обговорення Типових навчальних планів для початкової школи, що розпочалося після оприлюднення дослідження Центром освітнього моніторингу констатуємо, що всі, зокрема й позитивні, висновки, зроблені в документі, є достовірними.

Із загального контексту моніторингового дослідження було вихоплено інформацію про скорочення кількості годин на вивчення державної мови й зроблено спробу «спростувати» це скорочення, яке насправді прописано в нових Типових планах для шкіл з українською мовою навчання.

ЦОМ в своєму моніторингу чітко зазначив (Таблиця 2 «Порівняльна таблиця загальної кількості годин на навчальні предмети за Типовими навчальними планами для початкової школи з українською мовою навчання»), що скорочення вивчення державної мови відбулося саме в школах з українською мовою навчання, а не будь-яких інших, як то з румунською, угорською тощо мовами навчання.

Спроби заперечити цей очевидний факт, посилаючись на зовсім інші додатки до відповідного наказу МОНМС, які визначають кількість годин не для шкіл з українською, а для шкіл з мовами навчання національних меншин, лише підтверджує правомірність висновку ЦОМ.

Нагадаємо, що саме диференціацію Типових навчальних планів за мовами вивчення предметів експерти ЦОМ віднесли до позитивних особливостей планів. А також важливо те, що збережено баланс між природничо-математичною, суспільно-гуманітарною та оздоровчо-технологічною складовими освіти учнів початкової школи.

Прес-служба ГО «Центр освітнього моніторингу»

Один коментар до В українських школах таки скорочено вивчення державної мови

  1. Pingback: Alexander7

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

CAPTCHA image
*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Оформление витрин магазинов Таблички, указатели, стенды, стойки. Широкоформатная печать, уличная интерьерная, фотообои, наклейки, реклама на транспорте, оформление витрин, окон, дверей. Изготовление и печать баннеров.f2e510a2