Табачник відхрещується від скорочення українських шкіл

Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник називає політичними інсинуаціями розмови про скорочення кількості шкіл із українською мовою навчання. Про це він заявив у п’ятницю під час виступу на «годині уряду» у Верховній Раді. Дмитро Табачник зазначив, що за останній рік кількість таких шкіл навпаки зросла. Попри такі пояснення, діяльність Дмитра Табачника наражається на гостру критику. Письменник Василь Шкляр, якого обрали цьогорічним лауреатом Шевченківської премії в галузі літератури, заявив, що не прийме нагороди доти, доки міністром освіти залишатиметься Дмитро Табачник.

Ключовим питання «години уряду» у Верховній Раді стало закриття шкіл у регіонах. Дмитро Табачник наголошує, що Міністерство освіти до цього не має ніякого стосунку. Право відкривати чи закривати школи, за словами міністра, мають виключно органи місцевої влади.

«Тому ніяких списків щодо закриття шкіл чи їх об’єднання міністерство не готувало і не могло цього робити, щоб не порушувати чинне законодавство», – зазначив Табачник.

Міністр каже, що українських шкіл побільшало

Напередодні Радіо Свобода повідомляло про наміри місцевої влади у Луганській та Донецькій областях закрити кілька шкіл у регіоні. Влада мотивує своє рішення малою кількістю учнів у навчальних закладах із українською мовою навчання і рекомендує батькам переводити дітей до російських шкіл. Опозиція бачить у діях місцевої влади наступ на українську мову.

Натомість міністр освіти Дмитро Табачник розмови про скорочення кількості шкіл із українською мовою навчання називає «політичними інсинуаціями». За його словами, за останній рік українських шкіл в Україні побільшало із 83% до 85%, зросла також кількість учнів, які навчаються українською. «Попри політичні інсинуації довкола цього питання, можу сказати, що в 2008-2009 роках українською мовою навчалися 81,1 відсотка учнів, а в 2010-2011 роках – 82,2 відсотка», – сказав міністр.

Колишній заступник міністра освіти, а нині голова правління Центру освітнього моніторингу Павло Полянський у коментарі для Радіо Свобода зазначив, що не виключає зростання кількості шкіл із навчанням українською мовою, проте наголошує, що міністр мав би уточнити, за рахунок яких регіонів відбулося таке зростання.

«Важливо знати, за рахунок яких процесів зріс показник: чи за рахунок того, що в регіонах, де частина дітей завжди мала проблеми зі здобуттям середньої освіти державною мовою, збудували нові школи з українською мовою навчання, чи то (що найбільш імовірно) в регіонах, де традиційно переважають школи з українською мовою навчання, ввели в дію кілька нових шкіл. У Центральній Україні, в західних областях насправді ніколи не існувало проблеми зі здобуттями освіти державною мовою. Ця проблема існує і існувала у східних і південних регіонах. Для того, щоб тлумачити цю цифру, треба подивитися в розрізі регіонів», – наголосив Павло Полянський.

Радіо Свобода

Стаття розміщена в Державно-громадське управління освітою. Bookmark the permalink.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 Туры в Перу к Мачу-Пикчу и другим достопримечательностям Групповой тур по Перу с русскоговорящими гидами/переводчиками 12 дней / 11 ночей. Гарантированные даты заездов 2015 ( при наличии минимум 2х человек): с 17.01 по 28.01, с 31.01 по 11.02, с 14.02 по 25.02 , с 28.02 по 11.03, с 21.03 по 01.04, с 25.04 по 06.05, *с 20.06 по 01.07*, с 25.07 по 05.08, с 15.08 по 26.08, с 12.09 по 23.09, с 24.10...f2e510a2