Лілія Гриневич: «У нашій країні завжди економлять на освіті»

Експерт ЦОМу, Перший директор Українського центру оцінювання якості освіти, координатор напряму «Суспільство знань» в Уряді змін Лілія Гриневич заявила, що у зв’язку зі скороченням держзамовлення держава заощадить певну суму грошей, але у розвиток сфери освіту ці гроші пускати не збирається. Про це вона розповіла в рамках прес-конференції на тему: «Які наслідки буде мати скорочення держзамовлення у вищих навчальних закладах?», яка пройшла 13 січня.

«У всіх цивілізованих країнах якщо звільняються гроші, то ці гроші пускають у розвиток освіти. Нам би теж так вчинити. Не скорочувати держзамовлення, а збільшити кількість бюджетних місць у тих спеціальностях, в яких країна зараз відчуває дефіцит. Наприклад, завжди не вистачає технічних кадрів. Можна було б для них зробити більшу кількість бюджетних місць », – сказала вона.

Також Гриневич зазначила, що зекономлені на скороченні гроші не збираються пускати у розвиток системи освіти. «Держава якщо на чомусь економить, той економить на освіті», – підсумувала вона.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки у 2011 році в порівнянні з 2010 роком на 42% скоротить кількість державних місць під час вступу до вузів на основі повної загальної середньої освіти.

Стаття розміщена в Державно-громадське управління освітою, Новини. Bookmark the permalink.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 f2e510a2