Лілія Гриневич: «Влада збирається економити на найнезахищеніших»

Влада не знайшла іншого способу скоротити державні витрати, як зекономити на найменш захищених верствах населення. Про це повідомляє експерт Лілія Гриневич.

25 листопада Міністерство фінансів України внесло на засідання урядового комітету з питань регіональної та соціальної політики під грифом «Для службового користування» проект розпорядження уряду «Про затвердження Плану заходів з підготовки та внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо удосконалення надання бюджетними установами якісних послуг, гарантованих державою». Урядовий комітет доручив відповідним профільним міністерствам опрацювати даний проект розпорядження та надати свої пропозиції.

Навіть при поверхневому ознайомленні з цим документом стає зрозумілим, що уряд вирішив зекономити на медиках, педагогах, студентах, школярах та їхніх батьках. При чому «відрізати» бюджетне фінансування збираються буквально по крихтах.

Так, розпорядженням передбачається в якості «впорядкування підходів до організації харчування учнів 1-4 класів у загальноосвітніх навчальних закладах» замінити безоплатні обіди сніданками. Мінфін пропонує також збільшити розмір плати за харчування дітей у садочках, при цьому зменшивши перелік категорій дітей, які мають право на знижки або на безоплатне харчування в дитячих садках.

«Хто має право на знижки або безоплатне харчування в дитсадках – діти з багатодітних, неповних сімей. Саме на них збираються зекономити можновладці, які на податки, що отримують з цих людей, дозволяють собі купувати десятками дорогі автомобілі «для службового користування», – зазначає координатор напрямку «Суспільство знань» Уряду Змін Лілія Гриневич.

Розпорядженням планується також «підвищення нормативів кількості студентів денної форми навчання на одного викладача у вищих навчальних закладах». «Збільшити навантаження, та ще й, бажано, за менші гроші – ось рецепт нинішніх можновладців щодо педагогічних працівників. Адже ще одним пунктом цього документу передбачено, що раніше запроваджена надбавка у розмірі до 20% посадового окладу для вчителів встановлюватиметься відповідно до їхнього особистого внеску в загальні результати роботи в межах фінансового ресурсу. Це означатиме, що директор школи сам визначатиме, кому і скільки додати, – і це не обов’язково збігатиметься з особистим внеском вчителя в результат. Крім того, фраза «в межах фінансового ресурсу» взагалі нівелює цю надбавку, адже всім відомо, які фінансові ресурси наразі у закладів освіти – фактично тільки на виживання», – зазначила Лілія Гриневич.

Інший перелік «скорочень» бюджетних витрат не потребує коментарів. Мінфін пропонує встановити граничну кількості пільгових поїздок учнів і студентів у транспорті, скоротити вакантні посади та посади працівників, які 2011 року вийдуть на пенсію.

Заплановано також надати місцевим органам виконавчої влади право вирішувати питання «щодо оптимізації мережі бюджетних установ у межах фінансового ресурсу». «Про який фінансовий ресурс йдеться у селах, особливо віддалених від центру, – зрозуміло. Тобто фактично місцевій владі дозволено закривати дитсадки та школи. Чи при цьому вона буде керуватися інтересами дітей – запитання риторичне», – зазначила Лілія Гриневич.

Ще більш «прогресивними» є нововведення в сфері медицини. Мінфін пропонує скоротити термін лікування хворих у стаціонарах, а також «оптимізувати діючі штатні нормативи закладів охорони здоров’я, не допускаючи при цьому збільшення загальної чисельності працівників галузі та витрат бюджетів усіх рівнів».

«Висновок простий – влада не має реального плану скорочення видатків бюджету. Влада не може відмовити собі в купівлі дорогих іграшок – вона не збирається з «мерседесів» пересідати на «шкоди», як це роблять лідери європейських країн, а прикриваючись покращенням життя киян, купує собі «зимові» гелікоптери. При цьому економить на дітях і вчителях, лікарях та їхніх пацієнтах», – підсумувала Лілія Гриневич.

Стаття розміщена в Державно-громадське управління освітою, Новини. Bookmark the permalink.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 как смотреть телевизор через компьютер В большинстве случаев Тв-тюнеры поставляются вместе пультом ДУ. К Тв-тюнеру подключается обычный телевизионный кабель, а на компьютере устанавливается драйвер Тв-тюнера и программа. После этого можно использовать компьютер в качестве телевизора и даже больше.f2e510a2