Вища освіта в Україні може подорожчати

До цього може призвести ухвалення одного з законопроектів, представлених у парламенті.

Про це, як передає кореспондент «Голосу Столиці», в ході круглого столу, присвяченого реформу вищої освіти, заявила Лілія Гриневич, голова комітету Верховної Ради з питань освіти і науки, і співавтор одного з нових проектів закону України «Про вищу освіту».

У законопроекті, представленому в кінці минулого року членами Партії регіонів, йдеться, що за рахунок ЗНО вступати до університетів зможуть ті, хто планує вчитися на бюджеті. Майбутні контрактники незалежне оцінювання можуть не проходити. У документі прописано, що порядок вступу абітурієнтів на навчання за рахунок фізичних або юридичних осіб буде позначатися Вченою радою вузу.

Гриневич каже: «Нам необхідно вирішити: доступ до освіти залежатиме від розмірів гаманця, або відбуватися на основі контролю знань». На її думку, цей законопроект дозволить отримувати вищу освіту лише тим, у кого на це достатньо грошей. Він не вирішить існуючі проблеми, а тільки помножить їх.

Тим часом, як заявив Павло Полянський, директор Центру освітнього моніторингу, в ході круглого столу – ЗНО це єдино правильна умова вступу до українських вишів. А ті, хто пропонує щось інше крім, незалежного оцінювання, пропонують легалізацію хабарництва.

Експерт відзначив, що функції освітніх закладів – вчити, а не вирішувати, чи гідний абітурієнт навчатися у вищому навчальному закладі. «Це все одно, що співробітники швидкої допомоги вирішували б, гідний хворий отримання медичних послуг, чи ні. Їх функція, їх покликання – лікувати, а не вирішувати що-небудь », – проводить паралель він.

Нагадаємо, що за словами Сергія Ківалова, одного з авторів законопроекту від Партії регіонів про освіту, однією з найважливіших змін є те, що ЗНО виступає альтернативою для перевірки знань абітурієнтів, які планують здобувати освіту за рахунок фіз- та юросіб. Так, з’являється можливість складення іспитів або проходження співбесід у самому вузі. Пропонується також, щоб умови вступу на контрактну основу у всіх вузах країни вирішувалися самими вузами.

Голос Столиці

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

CAPTCHA image
*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 f2e510a2